Kedves Könyvbarátok!
Ősszel is szeretettel várjuk az érdeklődőket klubtalálkozóinkra a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Márai Könyvtárában (I. kerület Krisztina körút 87.) a hónap utolsó keddjein 16 órától.
Köszönöm, hogy együtt lehettünk a Márai Könyvtárban, és remek időt tölthettünk együtt, mert szerettek olvasni, az élet dolgairól beszélgetni.
Nemcsak a könyvek, hanem a beszélgetés által is minden alkalommal többek lettünk tudásban, érzelmekben.
Nagyon szép nyarat kívánok mindenkinek, abban a reményben, hogy mindenkivel találkozunk újra szeptember utolsó keddjén, amikor megbeszéljük Lévai Katalin addigra már megjelent új könyvét: Lévai Katalin: A kitagadott – Bródy és Hunyady.
Talyigás Kati
Szeptember 24. kedden Lévai Katalin: A kitagadott – Bródy és Hunyady Vendégünk az írónő.
Október 29 Bódis Kriszta : Kisasszonyképző Tüdős Klára élete. Vendégünk az írónő.
November 26 Monique Gehler : A festőnő nehéz öröksége. Vendégünk a szerkesztő : Vámos Éva.
December később eldöntött időpontban és témában.
Szeretettel várunk minden könyv barátot az őszi klubtalálkozókra.
Talyigás Katalin és Mátray Klementina
Lezajlott klubtalálkozó a Márai Könyvtárban.
Május 28. Fredrick BACKMAN: A nagymamám azt üzeni, bocs c. könyvét beszélzük meg. Fredrik Backman svéd író, akit világszerte ismernek és szeretnek művei révén, melyek mély emberi érzelmeket és társadalmi kérdéseket tárnak fel. 1981-ben született, és írói karrierje során olyan műveket alkotott, amelyeket számos nyelvre lefordítottak, és nemzetközi bestsellerekké váltak.Backman talán legismertebb regénye a "A Man Called Ove" (magyarul "Egy ember, akit Ove-nek hívnak"), amely egy mogorva öregember, Ove történetét meséli el, aki a felesége halála után megpróbálja megtalálni a helyét a világban. A regény hihetetlenül népszerű lett, több országban is az eladási listák élére került, és filmadaptáció is készült belőle.Backman további művei közé tartozik a "Britt-Marie Was Here" (Britt-Marie itt volt), "My Grandmother Asked Me to Tell You She's Sorry" (A nagymamám azt üzente, bocs), és "Anxious People" (Szorongó emberek). Ezek a könyvek gyakran foglalkoznak olyan témákkal, mint az öregedés, a magány, a közösség és az emberi kapcsolatok.A svéd irodalom hagyományosan gazdag témákban és stílusokban, többek között olyan neves szerzők munkásságán keresztül, mint August Strindberg, Selma Lagerlöf és Astrid Lindgren. A modern svéd irodalom gyakran ötvözi a társadalmi relevanciát mély pszichológiai ábrázolással, amit Backman művei is jól példáznak. A svéd írók hajlamosak személyes és társadalmi kérdéseket egyaránt vizsgálni, miközben olvasóikat szerte a világon szórakoztatják és önvizsgálatra késztetik. Gondolom bennünket is. Megbeszéljük május utolsó keddjén.
Áprilisban Kosztolányi Dezsőné: Karinthy Frigyesről (Karinthyról címmel is megjelent) könyvét és a Madách Színház Írók – Sorsok –Szerelmek c. filmsorozatából ingyenesen a könyvtárak rendelkezésére bocsájtott A két egyetlen – Karinthy Frigyes nagy szerelmei c. 55 perces filmet beszéltük meg.
Márciusban Krusovszky Dénes új könyvét, a Levelek nélkül -t megbeszéltük meg a Márai Könyvtárban. Ez a regénye egy kelet-magyarországi kisvárosban játszódik, ahol egyszer csak a fák tavaszi leveleiket ledobják. De mi okozta ezt a változást? Természetkatasztrófa vagy emberi mulasztás? Hogyan lehet tovább élni a hétköznapokat a megváltozott körülmények között? Hogyan lehet egy észszerűtlenül működő világban észszerűen viselkedni? Hogyan őrizhetjük meg józan eszünket egy széthulló társadalomban és széteső családban? Krusovszky Dénes második regénye, Levelek nélkül, a nagy sikerű, Akik már nem leszünk sosem után, ezúttal a válaszokat keresi ezekre a kérdésekre. A regény mélyen aktuális, és a társadalmi, politikai és egzisztenciális problémákat érinti. Az olvasó fantáziájának is sok teret enged, miközben a fák rejtélye mögötti titkokat felfedi.
Februárban Nádor Éva Micsoda Évtizedek! - Budapesti zsidó polgárok c. könyvéről beszélgettünk az író társaságában. A könyve a 150 éves évforduló egyik legsikeresebb alkotása.
JanuárbanTompa Andrea ötödik regényét, a májusban megjelenő Sokszor nem halunk meg c könyvét beszéltük meg.
Comments